Araçta Rot Ayarı Nedir?

Şevki Akbulut | 20 Mart 2018 | Genel | 0 yorum

Aracın rot ayarı geldiğini aracın sağa sola çekmesinden veya fazla tiremesinden anlaşılabilir. Araç çok fazla çukura girip, çıkarsa rot ayarlarının kontrollerinin yapılması gerekir. Ayrıca rot ayarı bozuk olan araçlar da tekerlek dişleri sıyrılarak daha çabuk eskimektedir. Aracın dönüş esnasında tekerleklerden de ses gelmektedir. Direksiyon ile tekerlek arasında fark bulunması rot bozukluğunun olduğunun göstergesidir. Rot ayarı yapılırken sisteme bağlı bilgisayara bağlanarak rot ayarı bozukluğunun ne derece olduğunu belirlenerek bu doğrultuda ayar yapılmaktadır.

Araçta Balans Ayarı Nedir?

Balans İngilizceden gelmiş bir kelimedir. Anlamı ise denge demektir. Araçlardaki balans ayarı aracın ağırlığının eşit miktarda lastiklere verilmesi demektir. Araç hızını yükselttiği zaman titreme meydana gelmektedir. Balans ayarı yapılırken lastiklerin ve jantların basınç normal olup olmadığına bakılır. Sonra cihazlara takılarak sürekli döndürerek lastiğin balans ayarının bozukluğu tespit edilir. Tekerleklerin uygun yerlerine ağırlıklar konularak balans ayarı yapılır.  

Wowwo Araçlarında Rot Balans Ayarı

Wowwo ikinci el araç bağlı olduğu servislere götürerek rot ve balans ayarları kontrol ettirir. Araçların en önemli parçası lastiklerdir. Aracın hızını, dengesini ve yola tutuşunu desteklemektedir. Lastikler araçların ayrılmaz parçalarındandır. Araçların servis zamanı geldiğinde lastiklerinde durumu kontrol ettirelerek, bakımı yapılması gerekir. Uzun yolculuklarda wowwo’nun modern araçlarıyla güvenilir bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Araçların yeni, son model veya marka olması bakımının yapılmayacağı anlamına gelmemektedir. Wowwo bünyesinde bulundurduğu araçların bakımını ve gerekli tüm servis ayarlarını yaptırmaktadır. Bunun yanında sizlere sadece aracınız ile iyi seyirler dileriz.


Coprtying tüm hakları saklıdır.